Vítejte na www.halberstat.cz

FINTA pro EXPEDICE

Kód: 0802
Neohodnoceno
Značka: ORIGIN SOFT
36 300 Kč 30 000 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Jedná se o plnohodnotnou verzi pokladní aplikace pro řízení EXPEDICE modifikovanou pro fungování jakéhokoliv expedice Masa a uzenin, Ovoce a zeleniny, Textilu a dalších provozů.

Ve kterých se přijímají objednávky zboží od zákazníků. Smyslem expedice je jejich řazení podle odběratelů a jejich určených závozů a tras.

Rozšířenou o skladové hospodářství Příjem - Výdej, Inventury, evidence skladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

expediční systémy

 

 
EXPEDIČNÍ - VÝROBNÍ a VELKOOBCHODNÍ společnosti s váženými výrobky s EAN128
Software FINTA EXPEDICE je díky své vysoké variabilitě, jednoduchosti ovládání, propracovaným funkcím, podpoře EAN 8, 13 a 128, komunikaci s obchodními i průmyslovými vahami a propojení  s celou řadou skladových a informačních systémů, velmi často používán v masném, potravinářském i těžkém průmyslu k expedici, příjmu a etiketování vážených výrobků a produktů a označování expedičních obalů a přepravek. 
 


Charakteristické funkce FINTA EXPEDICE jsou:
 • vysoká škálovatelnost a otevřenost systému
 • expedice i příjem na základě objednávky i bez ní
 • vytváření, editace a tisk produktové, přepravkové i paletové etikety s čárovým kódem
 • rozdělení objednávek na zařízení dle typu produktu, expedice, trasy …

 
 
 
 
Provozy, ve kterých je software FINTA EXPEDICE nasazen, jsou výrobny a velkoobchody masa a uzenin, sýrů a mléčných výrobků a dalších vážených komodit, s požadavkem na řízení expedice, výroby, nákupu a toku produktů, evidenci šarží a označení produktu, jeho obalu včetně a přepravek a palet etiketou s váhou a čárovým kódem.


FINTA je implementační software což znamená, že ji nelze zakoupit jako „krabici“ a uživatelsky si ji přizpůsobit. Optimální rozložení ovládacích prvků na monitoru obsluhy, nastavení formátu, barev, velikosti prvků a celkového grafického zobrazení, použití typu tlačítek a zobrazovačů, vytvoření oprávnění přístupu, maker funkcí a zejména celkové nastavení funkčnosti se nazývá implementací, kterou provádí certifikovaný technik dle požadavků uživatele. Díky tomu je zajištěna odpovídající funkčnost systému a spokojenost zákazníka.  

Přehledy a statistiky jsou důležitým prvkem každého dobrého informačního systému. Finta obsahuje velké množství přehledových a statistických sestav, které je možné díky implementovanému editoru formulářů upravovat, doplňovat a exportovat do programů MS Excel, MS Word nebo Adobe Acrobat.


 

Popis systému


Ovládací plocha
Software FINTA EXPEDICE je plně optimalizován na dotykové monitory a nepředpokládá se jeho ovládání jiným způsobem. Základními prvky expediční plochy jsou:

 • zobrazovače vybrané položky, váhy, množství, obsluhy, zákazníka atd.
 • zobrazení vykrývaných položek, pohybů jejich vykrytí a sumárního počtu a váhy balíčku, kartonu a palety
 • tlačítka číselné klávesnice a funkční klávesy které slouží k obsluze programu
 • u přímé expedice bez objednávky také tlačítka skupin prodejních položek pod kterými jsou přímé položky na kterých je možné mimo cenu a číslo PLU zobrazit také obrázek položky. Jednotlivé skupiny je možné rozlišovat barvami či vkládat loga produktů


Hardware, průmyslové terminály a váhy

Vzhledem k umístnění systému převážně ve výrobních a expedičních provozech, k němu dodáváme  speciální hardware, průmyslové terminály PT17 s dotykovým 17“ monitorem pro obsluhu v nerezovém provedení s krytím IP-65 nebo IP-54, a průmyslové můstkové váhy. U méně zatížených provozů dodáváme místo terminálů standardní PC s dotykovým monitorem a obchodní nebo skladové váhy s komunikací.

Popis funkčnosti

Základními cíly nasazení sytému FINTA EXPEDICE je zautomatizování, zpřehlednění a podchycení expedicea skladového hospodářství výrobní nebo velkoobchodní společnosti. Výrobní společnosti se liší tokem produktů ve výrobě a způsobem expedice, v zásadě lze ale říci, že FINTA EXPEDICE funguje při expedici buď způsobem vykrývání přijatých objednávek nebo tzv. přímou expedicí bez nich, přičemž oba způsoby lze kombinovat. Mimo expediční část a objednávky obsahuje systém také skladové doklady příjemka a výdejka a funkce kompletu FINTA ETIKETOVÁNÍ.

Hlavní funkce systému FINTA EXPEDICE jsou:

 • vytvoření přijaté nebo vydané objednávky
 • expedice vykrýváním přijaté objednávky nebo přímá expedice bez objednávky, s volbou druhu expedičního dokladu mezi doklady dodací list vydaný, prodejka za hotové nebo faktura.
 • příjem materiálu a surovin vykrýváním vydané objednávky nebo přímý příjem bez objednávky
 • u větších provozů s více terminály a více druhy produktů (maso, uzeniny, drůbež) se využívá automatický rozpad objednaných produktů na příslušné terminály na základě přednastavení dle druhu produktu a následné dochází automaticky opět ke sloučení vykrytých položek do původní objednávky
 • u větších provozů s vedoucím směny se používá druhý řídící monitor vedoucího směny, ze kterého je řízena expedice, a na kterém lze mimo jiné přesouvat vykrývané objednávky nebo položky na jiné než určené terminály. Současně je na monitoru zobrazen stavu vykrytí objednávky a její rozpracovanost na konkrétním terminálu.
 • v rybníkářství se používá tzv. kumulovaná objednávka, která slouží ke kumulovanému naložení přepravních vozidel rybami a vážní lístky pro kontrolu expedice
 • rozvoz expedice je možné systému plánovat na základě trasování
 • systém umí pracovat také se šaržemi produktů a s čárovým kódem EAN 8, 13, 128, Code 39, 128  atd.
 • součástí systému jsou i funkce FINTA ETIKETOVÁNÍ pro označování produktů, přepravek a palet etiketami
 • speciální sestavou expedice je výkaz práce a produktivity expedientů, který slouží jako podklad pro vyplacení mezdSklad, skladové doklady a komunikace s externími software

FINTA EXPEDICE obsahuje také skladové doklady příjemka a výdejka, které umožňují spolu s účtenkou vést úplnou množstevní skladovou evidenci. Doklady ani interní sklad ovšem nepracují s nákupními cenami. Pole nákupní cena na kartě zásoby slouží pouze pro cenotvorbu. Součástí kompletu je také možnost provádět inventury skladových položek.

Pro plnou skladovou evidenci je nutné propojení FINTA EXPEDICE s některým ze skladových software jako jsou MONEY, POHODA, SB KOMPLET, FINANCE, MIPEL, PROSERVIS, ASAP, HACCP apod. s přímou nebo databázovou synchronizací číselníků přímým čtením a zápisem nebo přes soubory ve formátech DBF, TXT, XML, EDI apod. 

 

Používaný hardware


Hardware používaný v etiketovacích systémech:

 • průmyslové terminály PT-17 s držákem pro uchycení na zeď v krytí IP65 nebo IP54 nebo klasické PC s dotykovým monitorem
 • průmyslové váhy můstkové, nájezdové, nebo ve visu s vyhodnocovacímí jednotkami nebo obchodní či skladové váhy s komunikací
 • termo a termotransferové tiskárny
 • snímače čárového kódu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení