Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Část třetí

V dalším dílu našeho cyklu se budu zabývat stavem některých strojů před renovací a po ní.Jak vidíte na stroje před renovací je smutný pohled. Mnohdy léta leží někde  na půdách nebo skladech.
O to větší je potom radost,když se renovace povede a stroj pracuje jak před lety.Mnohokrát chybí i celé kusy krytů a nebo součástek.Máme šikovného slevače barevných kovů a i on je fanda
do bronzové parády.Prakticky každý stroj necháváme znovu niklovat.Co chybí v součástkách se musí udělat na soustruhu a nebo vypilovat.

Páková pokladna National model 600 byla vyráběna v letech 1908 a později v USA pouze pro trh v Evropě speciálně Německo a Rakousko Uhersko. Dodnes je na spodní části pokladní zásuvky záruční list se všemi potřebnými daty. Tyto niklované pokladny jsou všechny z litého bronzu a až první světová válka donutila výrobce začít používat jiné levnější materiály. Na některých strojích bylo až 50 kg barevných kovů.Dále býval na spodku zásuvky vylepen doklad o předplacení oprav na další rok.


Druhá pokladna, tak zvaná čtyřstovka, byla prodávána s velkým úspěchem a byla ve velké oblibě.

Vlastimil Halberštát st.


 
             

              

              

             
 

                               

               

  

 

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
HALBERŠTÁT - servis, s.r.o.
Brněnská 306
500 09  Hradec Králové
tel. +420 495 220 494
e-mail: firma(zavináč)halberstat(tečka).cz
web: www.halberstat.cz
www.poscentrum.cz
 

Spolupracujeme:

POS centrum CZ   PARTNER-TECH CZ Scantech-ID CZ ITFutuRe s.r.o., NEPA, spol. s r.o., PARTNER TECH EU, RestPDA, OriginSoft s.r.o.


JavaScript musí být povolen