Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Část pátá

                   Něco z historie firmy NATIONAL  

      První mechanickou pokladnu vynalezl James Ritty v roce 1879. Jeho společnost i s patenty koupil v roce 1884  John PATTERSON s bratrem Frankem.

Tato společnost začala s úplně novými metodami výroby, distribuce a prodeje koncovým zákazníkům. Založili obchodní školy,pro zaměstnance připravili komplexní sociální program.

V samém počátku taková pokladna stála jenom 50 USD. O tyto stroje nebyl zájem, až do doby, kdy se obchodníci přesvědčili, že jim tyto stroje ochrání jejich peníze. Zavedením pokladen do obchodů se drasticky snížil počet krádeží ze strany zaměstnanců mnohdy i z rodinných příslušníků.

      Tím měla firma vyhráno a produkce se prudce zvýšila. V roce 1911 už bylo prodáno 1 milion pokladen.Takových úspěchů firma dosáhla s 6 000 zaměstnanci.

.Při této produkci bylo zlikvidováno na 80 firem, které se snažily také pokladny vyrábět. Firma National ovládla 95% amerického trhu! V roce 1912 bylo vedení firmy odsouzeno pro nekalou soutěž
na jeden rok do vězení! Bitvou právníků a k přihlédnutí za pomoc firmy při  ničivých záplavách,bylo od potrestání upuštěno.
Do roku 1922 bylo vyrobeno již 2 miliony pokladen.                                                        Ve válečných letech část výroby pracovala pro zbrojní průmysl.I tak bylo vyrobeno do roku1946 -4miliony pokladen a v roce 1971 celkem 9,5 milionů kusů! Za války se firma podílela na dešifraci tajemné Enigmy.!

 Se zkušenostmi z válečných let začala firma National s vývojem výpočetních  a komunikačních technologií. V roce 1956 představili první elektro magnetické zařízení bankomatu

 pomocí magnetického proužku. V roce 1962 předvedli systém elektronického zpracování dat. V roce 1982 už vyráběli malá PC. V současné době vyrábí hlavně bankomaty a vlastní Software.

                                


       
 

                                                                                  Vzácný exemplář vydaný American

                                                                                     Bank Note Company před 71 lety.


                     

Firma HBAC se specializuje na renovaci historických pokladen.

 

      

    Ani v  Indii se pokrok nezastavil.      

                             

 

 

Takto někdy končil konkurenční boj ,konkrétně s firmou Hallwood!

 

 

Enigma

 

 

Enigma


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
HALBERŠTÁT - servis, s.r.o.
Brněnská 306
500 09  Hradec Králové
tel. +420 495 220 494
e-mail: firma(zavináč)halberstat(tečka).cz
web: www.halberstat.cz
www.poscentrum.cz
 

Spolupracujeme:

POS centrum CZ   PARTNER-TECH CZ Scantech-ID CZ ITFutuRe s.r.o., NEPA, spol. s r.o., PARTNER TECH EU, RestPDA, OriginSoft s.r.o.


JavaScript musí být povolen